جلسه چهارم شورای سیاستگذاری کنگره سوم آب و فاضلاب
1399-03-25

چهارمین جلسه شورای سیاستگذاری سومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب روز یکشنبه 25 خرداد 1399 از ساعت 17 الی 19 با حضور کلیه اعضا بصورت مجازی برگزار شد. در این جلسه موارد زیر بحث و تصویب شد:


1-    در ابتدا گزارش فعالیت‌های انجام شده دبیرخانه توسط آقای دکتر طالب بیدختی و خانم مهندس حیدری‌فر از جمله ارسال فراخوان در فضای مجازی و سایت‌های مربوط به همایش‌ها، مکاتبه با معاونین پژوهشی دانشگاه‌ها و مدیران عامل کلیه آبفاها ارائه شد.

2-    مقرر شد دبیرخانه افرادی را برای تشکیل کمیته های اجرایی اضافه کند. تفاهم‌نامه دانشگاه و انجمن سریع‌تر توسط دانشگاه امضا شود. پیگیری کسب مجوز ISC در اسرع وقت انجام شود. اطلاعات کلیه شرکت‌های مشاور و پیمانکار و سازندگان، بخصوص آن‌هایی که در فارس کار می‌کنند تکمیل و با آن‌ها مکاتبه شود.

3-    آقای دکتر صفوی از دانشکده برق و کامپیوتر امکانات دانشگاه شیراز برای برگزاری مجازی کنگره و برنامه‌های جانبی آن را به اطلاع اعضای شورا رساندند و اعلام کردند دانشگاه شیراز مشکلی در این زمینه ندارد و با معرفی چند کارشناس برای تشکیل کمیته مربوط به برگزاری مجازی کنگره تمام برنامه‌ها قابل انجام است.

4-    مقرر شد سرکار خانم دکتر سعادت یک لیست اولیه از عناوین نشست‌های تخصصی- کارگاهها- کلینیک صنعت و افراد مناسب برای این فعالیت‌ها و همچنین سخنرانان افتتاحیه و اختتامیه ارائه کنند که تا جلسه بعد اعضا پیشنهادهای تکمیلی خود را ارائه کنند.

5-    مقرر شد دبیرخانه، سایت را متناسب با ضوابط ISC سریع‌تر تکمیل و همچنین میزان بازدید فراخوان در سایت کنگره و بقیه سایت‌ها را مرتب رصد و اعلام کند (ازجمله اعضای کمیته علمی).

6-    مقرر شد شرکت‌های آبفای فارس و شیراز و آب منطقه‌ای فارس نسبت به تامین مبلغ حمایت مالی تصویب‌شده در جلسه قبل سریع‌تر اقدام کنند. همچنین برای ارائه مقاله و همچنین مشارکت در کارگاه‌ها و میزگردها متناسب با نیازهای منطقه فارس توسط کارشناسان خود تبلیغ و اقدام کنند.

7-    مقرر شد جلسه بعد در نیمه اول تیر برگزار و اعضا گزارش فعالیت‌های مرتبط با خود را ارائه کنند.